تبلیغات
انجمن علمی ناوبری دانشگاه آزاد اسلامى واحد خارگ - مطالب خرداد 1394

از پوستر روز دریانورد رونمایی شد


یک شغل در دریا به چه چیزی شبیه است ؟

به مناسبت فرا رسیدن روز دریانورد 25 ژوئن 2015 مصادف با 4 تیر 1394 IMO یک پوستر آنلاین ایجاد کرده است و از عموم مردم در سرتاسر دنیا دعوت کرده است تا بهترین تصویر از مشاغل خود در دریا و دریانوردی را ارسال کنند. بر روی کشتی ، در بندر یا در کلاس آموزشی تصاویر خود را ارسال کنید و یا حتی می توانید تصویری از منظره دریا یا همکار خود نیز ارسال کنید. توصیه می شود به این کمپین بپیوندید و تصاویر خود را ارسال نمایید تا جوانان و نوجوانان بیشتری به مشاغل دریایی علاقمند شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دانلود دستورالعمل به ادامه مطلب مراجعه کنید.


ادامه مطلب

دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارک از سال آینده در دکتری حمل و نقل دریایی، دانشجو می پذیرد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارک از سال آینده در دکتری حمل و نقل دریایی، دانشجو می پذیرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارک در گفتگو با خبرنگار مارین تایمز گفت:دانشگاه آزاد اسلامی خارگ از سال آینده به جذب دانشجو در مقطع دکتری رشته حمل و نقل دریایی اقدام می کند.

ادامه مطلب

عقد تفاهم نامه علمی پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی خارگ با پژوهشگاه شاخص پژوه


 
                                                                      

عقد تفاهم نامه علمی پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی خارگ با پژوهشگاه شاخص پژوه

در راستای توسعه همکاری های علمی پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی خارگ با دانشگاه ها و مراکز پژوهشی داخلی وبین المللی، تفاهم نامه علمی پژوهشی فی مابین،  پژوهشگاه شاخص پژوه به عنوان پژوهشگاه خصوصی و برتر ایران در سال 1393 و دانشگاه آزاد اسلامی خارگ منعقد و به امضای طرفین رسید. این تفاهم نامه با هدف بهره برداری از  پتانسیل های علمی منطقه ای فی مابین دو طرف امضا گردید.
بر اساس مفاد این تفاهم نامه مقرر گردید طرفین  در زمینه برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت، فراهم نمودن زمینه طرح های مطالعاتی و تحقیقاتی کوتاه مدت و تحلیل های ثانویه در موضوعات مورد توافق، برگزاری کنفرانس ها و سمینارهای مشترک علمی و ... با یکدیگر همکاری های دو جانبه داشته باشند.
امید است با ایجاد همكاری های پژوهشی مشابه برای هر دو مجموعه برتر علمی كشور زمینه هایی در راستای تجاری سازی ایده ها و تولید علم اقتدار آفرین و نافع بیش از پیش فراهم گردد.

تجهیز شدن دانشگاه علوم دریایی خارگ به اتاق نقشه

با توجه به نیاز دانشجویان رشته ناوبری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارگ این کلاس در دوره ی ریاست دکتر سهولی زاده تاسیس گردید.

  
ادامه مطلب

بازدید کاپبتان علیپور از دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارک

بازدید رئیس استانداردهای سازمان بنادر از دانشگاه ازاد اسلامی واحد خارگ و برگزاری جلسه با دانشجویان.

ادامه مطلب

گزارش تصویری / امتحانات دانشجویان رشته ناوبری در واحد خارگ

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارگ، عصر امروز دکتر عباسی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارگ از محل امتحانات دانشجویان رشته ناوبری بازدید نمود
ضمنا انجمن علمی ناوبری خارگ از  کاپیتان موسوی و کاپیتان پردل قدردانی ویژه می نماید که برای رفع هرگونه ابهام دانشجویان در تمامی جلسات امنحانات حضور داشته اند
ادامه مطلب

چابهار، دروازه توسعه شرق

ندر شهیدبهشتی به عنوان دومین بندر مهم چابهار در کرانه دریای عمان و اقیانوس هند از اهمیت بازرگانی و راهبردی فوق‌العاده‌ای برخوردار است. ظرفیت نهفته توسعه اقتصاد کشور از طریق بندر مهم چابهار با دارا بودن 315 کیلومتر ساحل با دریای عمان و در اختیار داشتن حدود یک ششم کل مرزهای جنوبی کشور از سویی و امتیاز چابهار نسبت به سایر بنادر و جزایر خلیج فارس به دلیل تماس مستقیم و بدون واسطه سواحل مکران با آب‌های آزاد شرایط خاص و بی‌بدیلی برای این منطقه فراهم آورده است.

ادامه مطلب

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفتکش ایران بر سیاست این شرکت در بهره‎گیری صد درصدی از توان نیروی دریانوردان ایران تأکید کرد.

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفتکش ایران با اشاره به سیاست این شرکت در بهره‎گیری صد درصدی ازتوان نیروی دریانوردان ایرانی، گفت:حدود 200 دریانورد ایرانی در رده ملوانی در شش ماهه دوم سال جاری برای فعالیت در ناوگان شرکت ملی نفتکش جذب و به جمع دریانوردان این شرکت اضافه شده‌اند.

کاپیتان بهزاد توتونچی در گفتگو با خبرگزاری ایسنا اظهار داشت: این 200 دریانورد که دوره‌های آموزشی مربوطه را طی کرده‌اند جایگزین دریانوردان بازنشسته و نیروهای خارجی شده اند.
ادامه مطلب

معافیت دانشجویان دریانوردی حتما تصویب خواهد شد

دبیر فراکسیون توسعه بنادر و صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه «عدم آشنایی مسؤولان مختلف کشور با دریا موجب مخالفت با یک فوریت طرح معافیت سربازی دانشجویان دربانوردی شد»، اعلام کرد: این طرح را از طریق فراکسیون توسعه بنادر و صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی بدون فوریت هم پیگیری می‎کنیم.

عبدالله غلام ابوالفضل درباره رد یک فوریت طرح معافیت سربازی دانشجویان دریانوردی در جلسه امروز مجلس به خبرنگار مارین‎تایمز اعلام کرد: با وجود اینکه کشور ما از لحاظ سوق‎الجیشی یک کشور کاملا دریایی محسوب می‎شود، مسؤولان محترم در نهادهای مختلف آشنایی کافی و لازم با دریا ندارند. به بیان دیگر، دریا برای مسؤولان همیشه مغفول مانده و به همین خاطر است که امروز نیز یک فوریت این طرح در مجلس رأی نیاورد و قرار بر آن شد تا با صورت عادی بررسی شود.


ادامه مطلب

توافق باستاد کل نیروی های مسلح برای رفع مشکل سربازی دریانوردان

رییس فراکسیون دریایی مجلس با ابراز امیدواری نسبت به رسیدگی به طرح احیای ماده 9 نظام وظیفه تا پایان مجلس نهم، از دستیابی به توافقات لازم با ستاد کل نیروهای مسلح درباره معافیت سربازی دانشجویان رشته‎های دریانوردی خبر داد.

سیدحسین دهدشتی دراین‎باره به خبرنگار مارین تایمز گفت: متأسفانه فوریت طرح احیای ماده 9 قانون نظام وظیفه به دلیل حدود 10 رأی بیشتر مخالفان مورد تصویب مجلس قرار نگرفت و مقرر شد به شکل عادی بررسی شود.

وی با بیان اینکه «با توجه به حجم بالای طرح‎های در دستور کار مجلس تصویب این طرح پنج تا شش ماه به طول می‎انجامد»، ابراز امیدواری کرد این امر تا پایان دوره مجلس نهم محقق شود.


ادامه مطلب

تقسیم کار وزارت علوم و کشتیرانی‎ها برای تربیت دریانورد/ مدارک دریانوردان معادل‎سازی می‎شود

رئیس مرکز آموزش تخصص‎های دریایی محمودآباد گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اقدام به جذب دانشجو در رشته‎های دریانوردی بدون الزام به بورسیه شدن داوطلبان خواهد کرد.
تربیت نیروی انسانی دریانورد و نیروهای متخصص مربوطه با توجه به اعلام نیاز شرکت‎ها و ارگان‎های دریایی به طور ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس مرکز آموزش تخصص‎های دریایی محمودآباد در گفت‎وگو با خبرنگار مارین تایمز  با اشاره به اینکه باید تربیت نیروی دریانورد مجرب و ماهر را نصب العین خود کنیم، گفت: تلاش بر این است  که به منظور خودکفایی سازمان‎های دریایی از نیروهای داخل ضمن توسعه رشته‎های مربوطه در دانشگاه‎های دارای پتانسیل زمینه‎های تشویق و ترغیب جوانان و دانشجویان را نیز فراهم کرد.
ادامه مطلب

تحویل پیش از موعد نخستین نفتکش خارجی در عظیم‌گسترش؛فردا

مدیرعامل شرکت کشتی‌سازی عظیم‌گسترش می‌گوید تعمیرات نخستین سفارش خارجی این شرکت که یک فروند شناور نفتکش بوده، پایان یافته و چند روز زودتر از موعد قرارداد ،تحویل خواهد شد.


ادامه مطلب

افزایش ۵۰۰ درصدی قیمت سوخت، فعالیت شناورها در مناطق جنوبی کشور در آستانه توقف قرار گرفت.


۳b1c9803-0613-4218-9b9b-54348323736f_260_199
به گزارش شبچه عضوهیئت مدیره اتحادیه مالکان کشتی ایران با اعلام این مطلب به خبرنگار مانا گفت: اتحادیه و مالکین شناورها مخالف این نیستند که قیمت سوخت در یک بازه زمانی ۱۰ ساله به قیمت جهانی برسد اما اینکه قیمت سوخت یک شبه به نرخ آزاد برسد یعنی ورشکست شدن حمل و نقل دریایی.
حسین شمخانی افزود: زمانیکه تصمیم به افزایش قیمت سوخت شناورها گرفته می شود باید تسهیلاتی به مالکان این شناورها داده شود تا آنها بتوانند با نوسازی شناورهای خود رقابت پذیر باشند.
ادامه مطلب

عراقچی: تحریم های دریایی از روز اجرای توافق برداشته می شود

مامی تحریم های اقتصادی و مالی از جمله انرژی، بانکی، خدمات مالی، سوئیفت، بیمه، حمل و نقل، کشتیرانی و بنادر همه یکجا و در روز اجرای توافق برداشته خواهد شد.

خبرگزاری مانا
ادامه مطلب

به دلیل نامشخصی اسکله بندر رستمی در دلوار استان بوشهر آتش گرفت و موجب بروز خسارت جدی به شش لنج شد.

بامداد امروز (چهارشنبه) به دلیل نامشخصی اسکله بندر رستمی در دلوار استان بوشهر آتش گرفت و موجب بروز خسارت جدی به شش لنج شد.

به گزارش مارین تایمز، آتش‎سوزی در بندر رستمی بخش دلوار از ساعت یک بامداد آغاز شد و موجب در آتش سوختن شش لنج در این اسکله شد.

بر اساس اخبار رسیده، این آتش سوزی بدلیل جرقه سیم برق در یکی از لنج ها بوده و بدلیل باد شمال به بقیه لنج‎ها نیز سرایت کرده است.

معاون مدیرکل ستاد بحران استان بوشهر و بخشدار دلوار در محل حادثه حضور یافتند.

طبق اخبار منتشرشده در سایت‎های محلی استان بوشهر، این حادثه مصدوم و تلفات جانی نداشته و اسکله فاقد نگهبان است.

خسارت شش میلیارد تومانی
بخشدار دلوار نیز درباره این حادثه گفت: در این آتش‎سوزی شش لنج صیادی در آتش سوخت که پس از سه ساعت با کمک نیرو های امدادی و آتش‎نشان‎ها آتش مهار شد.

رسول رستمی با اشاره به اینکه «این حادثه بالغ بر شش میلیارد خسارت داشته است»، افزود: اکنون شرایط اسکله ساحلی بندر رستمی عادی است.
ادامه مطلب

تعدادی از پیشکسوتان دریایی کشور در مراسم اختتامیه بیست و سومین همایش ارگان‎های دریایی مورد تقدیر قرار گرفتند.

تعدادی از پیشکسوتان دریایی کشور در مراسم اختتامیه بیست و سومین همایش ارگان‎های دریایی مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار مارین تایمز، در مراسم اختتامیه بیست و سومین همایش ارگان‎های دریایی از پیشکسوتان دریایی کشور با اهداء تندیس، تقدیر به عمل آمد.
ادامه مطلب

تخصیص منابع مورد نیاز توسعه ناوگان ملی کشور از صندوق توسعه ملی

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با اشاره به ضرورت تخصیص منابع مورد نیاز از صندوق توسعه ملی برای افزایش ناوگان ملی کشور، تاکید کرد: اگر ما هم در داخل کشور بتوانیم این کار را انجام دهیم بی‎شک و قطعا به‎سرعت در این زمینه به توسعه چشمگیری دست یابیم.

به گزارش خبرنگار مارین‎تایمز، علی اکبر صفایی در پانل چهارم بیست و سومین همایش ارگان‎های دریایی که امروز (سه‎شنبه) با موضوع «حمل و نقل دریایی در برنامه ششم توسعه» برگزار شد؛ اعلام کرد: آنچه در کشورهای دیگر سرمایه‎داران را به سمت خرید کشتی و کشتی‎داری جذب کرده است وام‎های جذاب آنها است به صورتی که وام‎هایی در اختیار مالکان قرار می‎دهند که مالک می‎تواند با پرداخت 10 درصدد از هزینه کل کشتی صاحب یک کشتی شود. مثلا یک سرمایه‎دار در کره جنوبی می‎تواند با پرداخت 10 میلین دلار، یک کشتی 100 میلیون دلاری را خریداری کند و از وامی با سود سه درصد برای مابقی هزینه استفاده کند.

ادامه مطلب

شرکت صنایع سنگین هیوندای کره جنوبی، 41 سال پس از تحویل اولین کشتی اش در سال 1970 ، دوهزارمین کشتی ساخت خود را تحویل داد.

شرکت صنایع سنگین هیوندای کره جنوبی، 41 سال پس از تحویل اولین کشتی اش در سال 1970 ، دوهزارمین کشتی خود را تحویل داد.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، از زمان تاسیس شرکت هیوندای در اوایل سال 1971 تاکنون،  این شرکت رکوردهای زیادی را در صنعت کشتی سازی جهان ثبت کرده است.

هیوندای رکورد ساخت و تحویل 1000 کشتی را نخستین بار در سال 2002 ثبت کرد و در سال 2012 رکورد 100 میلیون تن تولید ناخالص کشتی را به خود اختصاص داد.

شرکت هیوندای با تحویل کشتی حفاری ""Ocean BlackLion به شرکت امریکایی دیاموند در  بیست و دوم ماه می امسال، تحویل 2000 امین کشتی خود را جشن گرفت.

به گفته یک مقام رسمی این شرکت، این رکوردی بزرگ است که شرکت های اروپایی و ژاپنی که دارای سابقه طولانی تری در صنعت کشتی سازی هستند هنوز به آن نرسیده اند.

این شرکت تا به حال 2000 کشتی به 308 شرکت در 51 کشور جهان تحویل داده است. در این میان کشورهای یونان با 254، آلمان با 238، ژاپن با 120 و دانمارک با 101 کشتی بیشترین سفارش ها را در هیوندای داشته اند. بر اساس نوع کشتی ها، کشتی های کانتینری با 583 فروند، کشتی های فله بر 357 فروند ، تانکرها با 232 فروند و حامل‎های بسیار بزرگ نفت خام با 147 فروند، بیشترین سهم را در این زمینه داشته اند.

هیوندای در سال 1972، در یک روستای ماهیگیری در خلیج Mipo در اولسان، ساخت اولین کشتی خود یعنی یک VLCC به وزن 266 هزار تن را شروع کرد و 10 سال پس از تاسیس، یعنی در سال 1983، این شرکت در بخش قراردادها و میزان ساخت کشتی در بازارهای جهانی مقام اول را کسب کرد.

"چوی کیل سئون"، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت هیوندای با صحبت در مورد ادامه کار این شرکت گفت: "ما امروز فصلی جدید در تاریخ صنعت کشتی‎سازی جهان ثبت کردیم. و همانطور که در طول چهار دهه گذشته در صنعت کشتی سازی در جهان پیشرو بوده‎ایم، در آینده نیز با نوآوری های تازه و بهبود روش های کشتی سازی به کار خود ادامه خواهیم داد".

کتاب سوانح دریایی ایران رونمایی شد


کتاب گزارش تحلیلی سالانه سوانح دریایی ایران در بیست و سومین همایش هماهنگی ارگان‎های دریایی رونمایی و یک جلد آن به وزیر راه و شهرسازی ارائه شد.

به گزارش خبرنگار مارین تایمز، این گزارش‎ها و بررسی‎ها که به طور مداوم در دوره های سه ماهه، شش ماه و سالانه در کمیته ملی سوانح سازمان بنادر و دریانوردی بررسی و تحلیل می‎شود، برای نخستین بار در قالب یک مجلد با عنوان «گزارش تحلیلی سالانه سوانح دریایی ایران» تدوین شده است.

ادامه مطلب

قطعنامه پایانی بیست‎وسومین همایش هماهنگی ارگان‎های دریایی کشور

بیست و سومین همایش ارگان‎های دریایی پس از دو روز برگزاری، ظهر امروز (سه شنبه) با صدور قطعنامه‎ای به کار خود پایان داد

ادامه مطلب
درباره سایت
  • انجمن علمی دریانوردی دانشگاه آزاد خارگ یک انجمن علمی دانشجویی است که زیر نظر دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دریایی خارگ فعالیت میکند.
    این انجمن می کوشد تا در معرفی رشته دریانوردی (ناوبری) و پیشرفت و توسعه این رشته نقشی را ایفا کند.
    در راستای بهبود عملکرد این وبلاگ منتظر نظرات، پشنهادات و انتقادات شما کاربران گرامی هستیم.

    موفق و سربلند باشید.

امکانات سایت

تصاویر منتخب

انجمن علمی ناوبری دانشگاه آزاد اسلامى واحد خارگ

Marine Scientific Society of Kharg Maritime College