تبلیغات
انجمن علمی ناوبری دانشگاه آزاد اسلامى واحد خارگ - مطالب تیر 1394

کشورهای منطقه درپی سرمایه‌گذاری در بنادر سیستان‌وبلوچستان هستند

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: چابهار نقش اساسی در توسعه سیستان و بلوچستان دارد و مهمترین مولفه‌ای که در این بندر باید مدنظر قرار گیرد تولید ثروت است.

به گزارش مارین نیوز، یعقوب جدگال افزود: بندر چابهار می‌تواند به توسعه تجارت منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای نقش دهد تا راهگشای بسیاری از مشکلات اقتصادی شود.

نماینده چابهار تصریح کرد: افزایش حجم بارگیری بنادر استان، توسعه صنعت شیلات و آبزی پروری و همچنین گردش‌پذیر بودن این منطقه خود دلایل بارزی بر وجود اقتصادی پویا در منطقه است که باید برای بهره وری هریک از آنها برنامه ریزی کلان کرد.

جدگال به کمبود آب در این منطقه اشاره کرد و گفت: با توجه به بحران کم آبی که در بندر چابهار وجود دارد باید از هدررفت آبهای سطحی و روان آبها و ریختن آنها به دریا خوداری کرد و از بخش مهمی از این آب در توسعه صنعت شیلات و آبزی پروری استفاده کرد.

وی ادامه داد: فعال کردن صنعت لنج سازی منطقه می‌تواند اشغالزایی زیادی در منطقه در پی داشته باشد.

جدگال تاکید کرد: ارتقاء نقش بنادر در اقتصاد ملی و استانی مستلزم ایجاد بسترهای مناسب و جذاب سرمایه‌گذاری است. زمینه برای توسعه مبادلات تجاری ایران از طریق دریای عمان فراهم است و کشورهای منطقه با درک این موضوع به‌دنبال سرمایه‌گذاری در بنادر استان هستند.

غرق شدن ۱۲ نفر در دریای مازندران/اقامت سه میلیون مسافر در سه روز

دریای مازندران در تعطیلات عید فطر ۱۲ قربانی و غریق داشت.

به گزارش مارین نیوز، با آنکه در استان مازندران ۹۴ طرح سالمسازی دریا اجرا می شود اما شنا در مناطق غیرمجاز سبب غرق شدن ۱۲ هموطن در تعطیلات عید فطر شد.

فرهاد مصدری رئیس مرکز فوریتهای پزشکی مازندران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ مورد غرقی داشتیم که در شهرهای محمود آباد، نور، بابلسر گزارش شده است.

وی بیان داشت: همچنین یک کودک ۶ ساله نیز در رودخانه هراز در منطقه وانا که دچار ضربه سر و آسیب به لگن شده بود توسط همکاران پایگاه گزنک به بیمارستان ۱۷ شهریور آمل منتقل شد.

اقامت حدود سه میلیون مسافر

علی نبیان معاون استاندار مازندران نیز با بیان اینکه میزان اقامت مسافران از ۲۵ تیرماه تا شنبه شب به مرز سه میلیون نفر رسیده است گفت: در روز ۲۵ تیرماه بیش از ۸۰۰ هزار و ۱۷۳ نفر و در روز ۲۷ تیرماه نیز یک میلوین و ۳۹ هزار و ۲۷۷ نفر شب اقامت در استان داشتیم که در مجموع آمار سه روزه به مرز سه میلیون نفر رسیده است.

وی با اشاره به افزایش شمار مسافران همزمان با موج دوم سفرهای تابستانه در استان گفت: این افزایش درحالیست که شرایط جوی استان همراه بارندگی بوده است و پیش بینی بارشها شده و به هموطنان اطلاع رسانی شده بود.

نبیان تصریح کرد: اقامت حدود سه میلیون نفری مسافر در آغاز موج دوم سفرهای تابستانه درحالیست که در سفرهای نوروزی امسال در مجموع بیش از ۱۰ میلیون مسافر شب در استان اقامت داشته اند

قشم،به دنبال توسعه مناسبات تجاری در دوران پسا تحریم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بر اهمیت برنامه ریزی برای توسعه مناسبات مهم اقتصادی و تجاری با کشورهای مطرح جهان در دوران پسا تحریم در این منطقه، تاکید کرد.
به گزارش مانا، حمیدرضا مومنی در این باره اظهار کرد: آماده‌سازی توسعه مناسبات مهم تجاری با جهان خارج، با هدف تامین حداکثری منافع ملی و منطقه‌ای کشورمان در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه منطقه آزاد قشم از جهت نرم افزاری و سخت افزاری آماده ورود به شرایط پسا تحریم می‌شود، ادامه داد: افزایش تولیدات صادراتی از قشم به کشورهای خارجی محور یکی از رویکردهای این سازمان در دوران پسا تحریم است.

ادامه مطلب

هفت سال پایداری حمل و نقل دریایی در برابر تحریم/پروانه کشتی ها به مانند سانتریفیوژها چرخیدند

صنعت حمل و نقل دریایی بیش از هفت سال در مقابل انواع تحریم های تحمیلی مقاومت و پایداری نشان داد.
مدیرعامل شرکت حمل و نقل کانتینری کشتیرانی در گفتگو با مانا ضمن ابراز خوشحالی از پایان تحریم های ناعادلانه دول غربی همچنین قدردانی از تلاش خستگی ناپذیر و قابل تقدیر دولتمردان کشور، به تحریم های حمل و نقل دریایی اشاره کرد و گفت: تحریم حمل و نقل دریایی کشور در خط مقدم تحریم های اعمال شده بود و بیش از هفت سال به درازا کشید که این به خودی خود گویای اهمیت این صنعت در حفظ عزت و اقتدار کشور است.

ادامه مطلب

بازدید قائم مقام وزیرخارجه سوئیس از بندر خرمشهر

"ایو ریسه" قائم مقام وزیر امور خارجه سوئیس روز دوشنبه در سفر به استان خوزستان از بندرگاه خرمشهر بازدید کرد.
به گزارش خبرنگار مانا قائم مقام وزیر امور خارچه سوئیس در این بازدید از توانمندی ها و ظرفیت های این بندر جنوب غرب کشور که پیش از شروع جنگ تحمیلی فعال ترین بندر ایران بود آشنا شد.
ایوریسه قائم مقام وزیرامور خارجه سوئیس در معیت ولی الله حیاتی فرماندار خرمشهرو سفیر سوئیس در تهران از بخشی از محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند نیز بازدید کرد .
بازدید از یادمان شهدای گمنام شلمچه در 16کیلومتری غرب خرمشهر و موزه دفاع مقدس خرمشهر از دیگر برنامه های سفر قائم مقام وزیر امور خارجه سوئیس بود.
قائم مقام وزیر امور خارجه سوئیس هدف از سفر به خرمشهر را علاقه شخصی وی به این منطقه و آشنایی وی با ظرفیت های اقتصادی بندر خرمشهر عنوان کرد.

شرکت sembcorp بزرگترین جرثقیل نیمه شناور دنیا را می سازد

به گزارش مارین نیوز، این در ادامه توافق نامه قبلی است که بین SCM و Hereema در ماه مارس امسال برای NSCV امضا شد.

برنامه ریزی برای تحویل در سه ماهه چهارم سال 2018، NSCV برای نصب و بزرگترین تجهیزات دریایی در سراسر جهان طراحی شده است.


ادامه مطلب

نخستین پنل خبرگی نقشه راه فناوری دریایی کشور برگزار شد

به گزارش مارین نیوز، در این جلسه که با حضور دبیر ستاد فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی و نمایندگانی از ندسا، نداجا، سازمان صنایع دریایی، شرکت های خصوصی و همچنین اساتید دانشگاهی برگزار شد حاضران به بیان نقطه نظرات خود و تحلیل در خصوص موضوع پنل خبرگی پرداختند.

دکتر محمد سعید سیف دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این جلسه با اشاره به اهمیت استفاده از همه ظرفیت های ساحلی کشور گفت: امروزه توسعه اقتصادی و فرهنگی به عنوان اهرم های موثر در دستیابی به امنیت پایدار بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است و در این میان اقتصاد دریا و سواحل که مرزهای آبی کشور را تشکیل میدهند از جایگاه ویژهای برخوردارند، از این رو استفاده مطلوب و مناسب از کلیه ظرفیت های ساحلی کشور باید به عنوان یک ضرورت مورد توجه قرار گیرد این مهم زمانی محقق خواهد شد که نسبت به توسعه زیرساخت ها و ایجاد شبکه مدرن حمل و نقل دریایی اقدام کرد.

وی با ذکر اهمیت تدوین نقشه راه فناوری در حوزه دریا گفت: نقشه راه فناوری های دریایی می تواند به عنوان راهنمایی در جهت استفاده بهینه از منابع و زیرساخت های موجود به منظور توسعه فناوری های اولویت دار در این حوزه باشد.

سیف با بیان این مطلب که کشورهای پیشرو همواره مسیر پیشرفت خود را بر اساس یک نقشه راه ترسیم می کنند بر لزوم تدوین آن در حوزه دریا تاکید کرد و شناسایی فناوری های اولویت دار و دارای مزیت و همچنین برنامه ریزی صحیح و یکپارچه به منظور توسعه این فناوری ها را از اهداف اصلی تدوین نقشه راه فناوری های دریایی کشور برشمرد.


ادامه مطلب

شورای امنیت قطعنامه لغو تحریم‌های ایران را تصویب کرد

شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه لغو تحریم‌های ایران را با ۱۵ رأی موافق و بدون رأی مخالف تصویب کرد.
به گزارش مانا به نقل از تسنیم، شورای امنیت سازمان ملل امروز (دوشنبه) طی جلسه‌ای قطعنامه‌ای که قطعنامه‌های پیشین ضد ایرانی این نهاد را لغو کرده و تحریم‌ها علیه تهران را برخواهد چید، با 15 رأی موافق و بدون رأی مخالف تصویب کرد.
هفته گذشته منابع دیپلماتیک اعلام کردند آمریکا روز چهارشنبه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را در شورای امنیت سازمان ملل توزیع کرد که توافق هسته‌ای با ایران و پایان بخشیدن به تحریم‌های مدنظر را تأیید خواهد کرد اما شامل حفظ تحریم‌های تسلیحاتی و منع فناوری موشک‌های بالستیک است.
پیش‌نویس متن این قطعنامه در مذاکراتی که بین ایران و گروه 1+5 در وین انجام شده تدوین گشته است.
سید عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه کشورمان، می‌گوید: "قطعنامه ای که امروز در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب می رسد در نوع خود، قطعنامه ای منحصر به فرد در تاریخ شورای امنیت به حساب می آید."
مذاکره کننده ارشد کشورمان گفت: "قطعنامه امروز شورای امنیت، کلیات اش این است که ما را از ذیل فصل هفتم منشور ملل متحد خارج می کند."
وی افزود: "بر این اساس، شورای امنیت دیگر برنامه هسته ای ایران را به عنوان تهدید شناسایی نمی کند."
سید عباس عراقچی گفت: "امروز پس از تصویب پیش نویس قطعنامه درباره لغو تحریم های ایران در شورای امنیت، وزارت امور خارجه ایران بیانیه ای صادر و اعلام می کند که دیگر، مشروعیت تحریم ها و محدودیت ها را به رسمیت نمی شناسیم و تمامی آنها غیر معتبر است."

اولین کاپیتان خانم برای کروز غول پیکر

یک شرکت آمریکایی از انتخاب اولین کاپیتان خانم برای کروز غول پیکر خود خبر داد.
به گزارش گروه بین الملل مانا، خانم کیت مک کیو اهل ایالت سانفرانسیسکو آمریکا، مسئولیت هدایت کشتی کروز غول پیکر با 91 هزار تن و طول 965 فوت را بر عهده خواهد داشت.
براساس این گزارش، این کشتی کروز متعلق به شرکت Celebrity Cruises بعنوان شرکت زیرمجموعه شرکت بزرگ کشتیرانی کروز Royal Caribean International است که قابلیت جابه جایی دو هزار و 158 مسافر و 952 پرسنل را دارد.
خانم مک کیو فارغ التحصیل آکادمی دریانوردی کالیفرنیا در دانشگاه دولتی کالیفرنیا است که پس از گذراندن دوران کارآموزی بعنوان افسر عرشه کار خود را آغاز کرد.
وی پس از این مناصب دیگری از جمله افسر اول را بر روی کشتی تجربه کرد. این خانم کاپیتان فعالیت خود را بعنوان کاپیتان کشتی از آگوست سال جاری آغاز خواهد کرد.


دوران جدید فعالیت کشتیرانی آغاز می شود

محمد حسین داجمر:

دوران جدید فعالیت کشتیرانی آغاز می شود

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با لغو تحریم ها به دوران عادی فعالیت خود باز می گردد و دوره جدیدی از فعالیت اش آغاز می شود.
 
ادامه مطلب

متن پیش نویس قطعنامه شورای امنیت منتشر شد

وزارت خارجه کشورمان ترجمه غیر رسمی پیش نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در خصوص مذاکرات ایران و ۱+۵ را منتشر کرد.
به گزارش مانا پایگاه اینترنتی وزارت خارجه کشورمان ترجمه غیر رسمی پیش نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در خصوص مذاکرات ایران و ۱+۵ را منتشر کرد.


ادامه مطلب

یک کشتی در حمله جنگنده‌های لیبی غرق شد

یک کشتی در حمله جنگنده‌های لیبی غرق شد
مقامات دولت لیبی از حمله به دو کشتی در نزدیکی شهرک المریسه در آب‌های شهر ساحلی بنغازی خبر دادند.
به گزارش مانا، خبرگزاری رویترز به نقل از شبکه العربیه اعلام کرد هنوز گزارشی از شاهدان عینی یا اینکه خبر مستقلا تایید شده باشد دریافت نشده است.
ناصر الحاسی سخنگوی نیروی هوایی لیبی با اعلام این خبر گفت: یک کشتی که حامل سلاح و جنگجو و مهمات برای تروریست‌ها در منطقه شرقیه بود، هدف گرفته و غرق شد.
همچنین محمد الحجازی از مقامات نزدیک به «خلیفه حفتر»، اعلام کرد: یک حمله دیگر نیز به کشتی دومی شده که حامل سلاح بوده است اما در عین حال موسسه ملی نفت لیبی که مقرش در طرابلس است، گفت که نیروهای حفتر سه بار نفتکش‌های حامل نفت را هدف گرفته‌اند.
لیبی از زمان سرنگون شدن معمر القذافی دیکتاتور سابق این کشور و حمله کشورهای غربی به آن در آشوب به سر می‌برد. هم‌اکنون دو دولت با دو پارلمان در لیبی حکومت می‌کنند و نیروهای مسلح آنان به یکدیگر درگیر هستند و بسیاری از ناظران سیاسی، این درگیری را به نیابت از کشورهایی در منطقه و در غرب می‌دانند.
داعش نیز با بهره‌برداری از ایجاد خلأ امنیتی در لیبی، با نیروهای دو دولت درگیر و در صدد قدرت گرفتن بیشتر در این کشور بی‌ثبات است.


استفاده از کشتی سونار برای یافتن هلی کوپتر سانحه دیده

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه هنوز قطعات جدیدی از هلی‌کوپتر سانحه دیده پیدا نشده است از احتمال زیر آب ماندن قطعات اصلی هلی‌کوپتر خبر داد و گفت: قرار شد با استفاده از کشتی سونار کف دریا اسکن شود.به گزارش مانا، حمید حبیبی با تشریح آخرین اخبار از جستجوی قطعات هلی‌کوپتر سانحه‌دیده گفت: شرکت نفت فلات قاره تمام امکانات و تجهیزات خود را برای یافتن قطعات جدید از هلی‌کوپتر به کار گرفته است. در روزهای اخیر به طور مداوم این موضوع را پیگری می‌کردیم اما متاسفانه هنوز قطعات جدیدی جز چند قطعه سبک مانند قطعات فایبرگلاس و صندلی که روی آب مانده بود، قطعه دیگری پیدا نشد.
وی درباره جستجوی اجساد سرنشینان این سانحه افزود: از چهار سرنشین این سانحه، یک جسد پیدا شده که در سردخانه بوشهر قرار دارد و غواصان در حال جستجوی سایر اجساد هستند.
معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری درباره اینکه پیش از این گفته شده بود اجساد خلبان و کمک خلبان این سانحه پیدا شده گفت: با توجه به اینکه اعضای جسد پیدا شده منفک از یکدیگر است تصور این بود که دو جنازه یافت شده است.
حبیبی با اشاره به اینکه شناورهای شرکت نفت و همچنین سازمان بنادر و دریانوردی در حال جستجو برای یافتن قطعات جدید هلی‌کوپتر سانحه دیده هستند افزود: تا زمانی که قطعاتی پیدا نشود نمی‌توان درباره علت سانحه اظهار نظر کرد.
وی ادامه داد: تصور ما این است که هلی‌کوپتر در زیر آب مانده و گروه تجسس دسترسی به آن ندارند قرار شده با استفاده از کشتی سونار کف دریا را برای جستجوی قطعات هلی‌کوپتر اسکن کرد.
معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری درباره حضور شرکت های سازنده این هلی‌کوپر در ایران به پایگاه خبری گفت: دو شرکت ایتالیایی و فرانسوی که به طور مشترک سازنده این هلی‌کوپتر بودند اعلام آمادگی کردند تا در صورت پیدا شدن قطعات برای بررسی سانحه به ایران سفر می‌کنند.
دوشنبه شب یک فروند بالگرد متعلق به شرکت نفت فلات قاره به منظور انتقال یکی از کارکنان شرکت ملی حفاری از روی سکوی ابوذر به بیمارستانی در بوشهر ساعت ۲۲:۱۰ دقیقه شب به پرواز درآمد که بعد از ۱۰ دقیقه پرواز از صفحه رادار محو شد و در دریا سقوط کرد.

شرکت‎های دریایی و نفتی که قرار است لغو تحریم شوند

طبق برنامه جامع اقدام مشترک شرکت‎های کشتیرانی، نفتی و گازی ایران  که در سال های گذشته تحریم شده بودند در ماه های آینده رفع تحریم می شوند.


به گزارش خبرنگار مارین‎تایمز،از جمله بخش هایی که در این برنامه از آن نام برده شده است و قرار است رفع تحریم شود بخش دریایی و بندری کشور است طبق لیست پیوست این برنامه، شرکت ملی نفتکش ایران، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت‎های تابعه آن( مانند کشتیرانی دریای خزر،والفجر ، حفیظ دریا و ...) و تایدواتر از جمله شرکتهای کشتیرانی و بندری شاخص کشور هستند که رفع تحریم می شونددر این بخش علاوه بر مدیران شرکتهای کشتیرانی نام  تعدادی از کشتی‎های ایران نیز مشاهده می شود که قرار است لغو تحریم شوند. علاوه براین در لیست نام تعداد زیادی شرکت کشتیرانی و دریایی مرتبط با ایران نیز دیده می شود که تحریم آنها طی ماه های آینده  برداشته خواهد شد.  
ادامه مطلب

خروج نام مدیران و شرکت های کشتیرانی از لیست تحریم

مدیران و شرکت های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از لیست تحریم ها خارج شدند.
به گزارش خبرنگار مانا ، با توافق جامع هسته ای میان ایران و کشورهای 1+5 که امروز 23 تیرماه انجام شد مدیران و شرکت های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از لیست تحریم ها خارج شدند.

ادامه مطلب

ایران و 1+5 به توافق رسیدند


 انجمن علمی ناوبری دانشگاه ازاد اسلامی واحد خارگ از تیم مذاکره کننده ایران به سرپرستی دکتر محمد جواد ظریف که در سایه  مسیردهی فرماندهی کل قوا جناب ایت الله خامنه ای که پس از 18 روز بحث و گفت‌وگوی فشرده و جدی به متن توافق جامع هسته‌ای دست یافتند صمیمانه تشکر می نمایید .

متن توافق ایران و 1+5 مشتمل بر 100 صفحه و 5 ضمیمه است.

ادامه مطلب

تاریخچه دریانوردی در ایران

تاریخچه دریانوردی در ایران

از گذشته تا کنون خلیج فارس قطب اقتصادی و نظامی دریایی ایران و جهان بود. خلیج فارس کانالی به شکل هلال ماه است که از انتها به اقیانوس هند (دریای عمان) متصل بوده. طول این کانال 900 کیلومتر و عرض آن 240 کیلومتر و رأس آن منشعب از سلسله جبال زاگرس جنوبی می باشد. خلیج فارس و کشورهای همسایه آن تقریبا یک نهم از 44 میلیون کیلومتر مربع از گستردگی قاره آسیا را تشکیل می دهند. خلیج فارس یک آبراه ارزشمند از ابتدای تاریخ و به عنوان نقطه تلاقی شرق باستان با تمدن های بزرگ جهان و دارای یک سابقه چند میلیون ساله می‌باشد.  قرن ها پیش ایلامی ها از بندر بوشهر و جزیره خارک برای سکونت و حمل و نقل و با حاکمیت بر سواحل خلیج فارس جهت معامله با دنیای غرب  و دره نیل استفاده می نمودند.

ادامه مطلب

کشاورزی در اعماق دریا هم ممکن شد

محققان ایتالیایی موفق به کِشت محصولات زراعی در اعماق دریا شدند.

به گزارش مارین تایمز به نوشته خبرگزاری‎ها ، این طرح جدید که اکنون به یک نمایشگاه دیدنی تبدیل شده است، در منطقه لیگوریا در شمال ایتالیا قرار داد. امکان کشاورزی در این منطقه به دلیل تراکم جمعیت، زمین سنگلاخی، سیل های دوره ای و زمین های شیب دار وجود ندارد، به همین دلیل محققان برای تامین محصولات زراعی منطقه، به کشاورزی زیرآب پناه برده اند.

این پروژه در سواحی توریستی لیگوریان و در محفظه‎های کروی شکل شش  تا 9 متری احداث شده است. دمای این محفظه ها حدود 25 درجه سانتی گراد، ثابت نگه داشته می‎شود و به دلیل شرایط زیستی، هیچ انگلی در آن رشد نمی‎کند.از آنجا که رطوبت محیط بسیار مطلوب است و به همین دلیل گیاهان با صرف کمترین انرژی رشد می کنند.

این پروژه  که Nemo's Garden  نام دارد، از سال 2012 میلادی آغاز شده است و در حال حاضر پنج محفظه کروی شکل در آن قرار دارد که در آن ریحان کشت می شود.

محصولات در خاک یا هیدروپونیک رشد می کنند. عطر و طعم محصول کشت شده در اعماق دریا، بسیار مطبوع تر از نمونه کشت شده روی سطح زمین است.

تمام مراحل رشد وکشاورزی توسط چند دوربین و حسگر بررسی می شود و محصول پس از 50 روز قابل برداشت است.

محققان بر این باورند که این راهکار، روش مناسبی برای کشاورزی در زمین های نابارور و آب و هوای نامساعد است.

تردد 561 فروند شناور درجزیره خارگ

رییس اداره بندر و دریانوردی خارگ گفت: در سه ماه نخست امسال 16 میلیون و366 هزار و 413 تن کالای نفتی و غیر نفتی در این جزیره تخلیه و بارگیری شد.

به گزارش مارین تایمز،بهمن نکیسا افزود: از مجموع تخلیه و بارگیری انجام شده در این مدت، 16میلیون و 193هزار و 407 تن مربوط به کالاهای نفتی و 173هزار تن به مواد غیرنفتی اختصاص دارد.

وی اضافه کرد: در این مدت 561 فروند شناور درجزیره خارگ تردد کردند که 194 فروند آنها بالای یکهزار تن و 367 فروند زیر یکهزار تن ظرفیت داشته اند که این بیانگر رشد 17 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دراین زمینه است.

نکیسا ادامه داد: همچنین در زمینه جابه جایی مسافر در این مدت بیش از 50 هزار نفر مسافر در مسیرهای دریایی خارگ - بوشهر و خارگ - گناوه جابه جا شده اند.

رییس اداره بندر و دریانوردی خارگ بیان کرد: بزودی یک فروند شناور مسافربری جدید در مسیر خارگ - گناوه فعالیت خود را آغاز می کند.

وی گفت: علاوه براین در مدت یاد شده دو هزار و 237 دستگاه خودرو توسط دو فروند شناور لندینگرافت در مسیر خارگ - گناوه جابه جا شده است.

نکیسا در زمینه تجسس و نجات دریایی اظهار کرد: 14 فقره امداد رسانی به شناورهای درحال اضطرار توسط شناور ناجی 9 مستقر در جزیره خارگ در سه ماه نخست امسال انجام گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر ودریانوردی استان بوشهر، جزیره خارگ از توابع شهرستان بوشهر بزرگترین پایانه صادرات نفت کشور در فاصله 57 کیلومتری شمال غرب بوشهر در آبهای خلیج فارس واقع است

ایران،مالک بزرگترین ناوگان نفتکش غول‎پیکر جهان

شرکت ملی نفتکش ایران،دارنده بزرگترین ناوگان نفتکش غول پیکر دنیا،در حال مذاکره برای حضور مجدد در بنادر اروپایی است.


ادامه مطلب
درباره سایت
  • انجمن علمی دریانوردی دانشگاه آزاد خارگ یک انجمن علمی دانشجویی است که زیر نظر دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دریایی خارگ فعالیت میکند.
    این انجمن می کوشد تا در معرفی رشته دریانوردی (ناوبری) و پیشرفت و توسعه این رشته نقشی را ایفا کند.
    در راستای بهبود عملکرد این وبلاگ منتظر نظرات، پشنهادات و انتقادات شما کاربران گرامی هستیم.

    موفق و سربلند باشید.

امکانات سایت

تصاویر منتخب

انجمن علمی ناوبری دانشگاه آزاد اسلامى واحد خارگ

Marine Scientific Society of Kharg Maritime College